. Ma Antal napja van.
A II. világháború európai befejezésére emlékeztek
2012-05-10 15:25:03
A II. világháború európai befejezésére emlékeztek

A II. világháború európai befejezésére emlékeztek

Székesfehérvár Önkormányzata és a Fejér Megyei Önkormányzat több helyszínen szervezett szerdán megemlékezéseket. Az Összhaderőnemi Parancsnokság a pákozdi Katonai Emlékparkban emlékezett.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Az emberiség történetének eddigi legnagyobb fegyveres konfliktusa összesen több mint 62 millió katonai és civil áldozatot követelt Európában, Ázsiában és Afrikában. Az európai harcok 1945. május 8-án és 9-én fejeződtek be, a néma koszorúzásokon a székesfehérvári áldozatok és a városban nyugvó katonák emlékének adózott a megyeszékhely és a megye önkormányzata.

A megemlékezések a székesfehérvári orosz katonatemetőben kezdődtek, ahol Székesfehérvár Önkormányzata nevében Östör Annamária tanácsnok, a Fejér Megyei Önkormányzat részéről pedig Pleizer Lajos, a Megyei Közgyűlés alelnöke közösen koszorúzott. A Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságtól Szabó András ezredes, parancsnoki irodavezető helyezte el az emlékezés virágait. Ezt követően Östör Annamária a csalai orosz katonatemetőben is koszorúzott a város nevében. Az események a Szentlélek Katonatemetőben folytatódtak, ahol Mészáros Attila tanácsnok közösen koszorúzott Pleizer Lajos megyei alelnökkel. Az Összhaderőnemi Parancsnokság nevében ismét Szabó András emlékezett meg a hősökről.

A központi megemlékezés a Városház téri II. világháborús emlékműnél zajlott, ahol dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere és  Vargha Tamás, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke közösen, majd Szabó István mérnök dandártábornok, az Összhaderőnemi Parancsnokság törzsfőnök-helyettese helyezett el koszorút. Az ÖHP a kora délutáni órákban a pákozdi Katonai Emlékparkban szervezett eseményt a II. világháború európai befejezésének tiszteletére. Székesfehérvár városát Viza Attila tanácsnok, míg a megyét dr. Molnár Krisztián főjegyző képviselte a jeles eseményen.

Utoljára frissítve: 2012-05-10 15:27:57

További híreink
Hagyományőrzés Árpád-napon
Az idei találkozó időpontja épp Árpád-napra, március 31-ére esik.
2012-03-29 12:18:33, Hírek, Vélemény Bővebben
Több ezren emlékeztek Székesfehérváron
Élő történelemkönyvként elevenedtek meg az 1848. március 15-i események Székesfehérvár Belvárosában.
2012-03-15 22:59:14, Hírek, Vélemény Bővebben
Székesfehérváron a Holokauszt Vándorkiállítás
Az Élet Menete Alapítvány által szervezett Holokauszt Emlékkiállítás a vasútállomáson nézhető meg.
2012-03-06 16:14:19, Hírek, Vélemény Bővebben

Hozzászólások

Még nem érkezett be hozzászászólás! Legyen ön az első!

Hozzászólás beküldéséhez kérjük lépjen be vagy regisztráljon!
Oldal tetejére
Ezt olvasta már?
Január 6-án lejár az MVM kikapcsolási moratóriuma, amely tavaly november végétől volt érvényben az ünnepi idős...
Bővebben >>