Nemsokára minden fehérvárinak lehetősége nyílik megtekinteni a megújuló nagytermet és a történelmi tablót. Már tavaszra befejeződhetnek a munkálatok, aminek költségét a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület biztosítja. Hamarosan nyílt napokat is szerveznek, hogy a fehérváriak megnézhessék a megszépülő közgyűlési termet és a történelmi tablót.
Csitáry Emil főispáni beiktatása 1941-ban (archív fotó)
Dolgoznak a restaurátorok a Városháza nagytermében, fokozatosan kerülnek vissza a falakra Székesfehérvár jelentős történelmi eseményei. A falfeliratokat korabeli fotók alapján festik újra.
Már tavaszra befejeződhetnek a munkálatok, aminek költségét a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület biztosítja. Hamarosan nyílt napokat is szerveznek, hogy a fehérváriak megnézhessék a megszépülő közgyűlési termet és a történelmi tablót.
1938-ban az ünnepi év alkalmából a közgyűlési terem pulpitussal szemközti falát Székesfehérvár jelentős történelmi eseményeinek leírásával díszítették – ahogy erről a „Székesfehérvár ünnepi éve - 1938” című könyv és több korabeli fénykép is tanúskodik. A szöveg Székesfehérvár történelmét követi végig 900-tól - amikor Árpád fejedelem családjával megszállt Székesfehérvár területén - egészen 1919-ig - amikor Horthy fővezér bevezette a városba a magyar nemzeti hadsereget. A felirat időrendi sorrendben mintegy 60 évszámot és eseményt tartalmazott.
A Székesfehérvár ünnepi évében, 1938-ban készült feliratok újbóli felfestetése már a 2013-as emlékévre való felkészülés része – mondta el dr. Cser-Palkovics András. A város polgármestere aki egyben a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület elnöke elmondta, hogy a tagok a kezdetek óta összegyűjtött tagdíjakat, azaz összesen 1.750.000 forintot ajánlottak fel, a város önkormányzata pedig a járulékos költségeket biztosítja.
A mintegy 3600 betű és írásjel megfestése nehéz feladat, hiszen egyrészt semmi nem maradt meg a falakon az egykori feliratokból, másrészt olyan egyedi betűtípust használtak 1938-ban, amit a restaurátorok a fotók alapján szerkesztettek meg újra.
Hamarosan nyílt napokat szerveznek majd a Városházán, hogy még munka közben bárki megnézhesse a restaurátorokat és azt, hogyan kerülnek vissza a falakra a történelmi feliratok.